A Kaposvári Egyetem Pedagógiai Kar Gyógypedagógiai Intézete a gyógypedagógiai alapképzési szakon, három szakirányon képzi hallgatóit:
Hallgatóink több rendezvény, kreatív program ötletgazdái, melyek mára már hagyománnyá váltak. Ezekről az Egyetem kari honlapján részletesen tájékozódhatnak az érdeklődők:
A képzés egyedisége
Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy hallgatóink a gyógypedagógia széles spektrumába nyerjenek betekintést, és megismerkedhessenek olyan specifikumokkal, amelyek révén különleges szaktudás birtokába jutnak. Ilyen az állatasszisztált terület, mellyel a leendő gyógypedagógusok az állatokat a pedagógiai munka folyamatába vonhatják be. Ennek érdekében tantervünk részét képezik az állattal segített pedagógiai tevékenységekhez kapcsolódó ismeretek. A képzési profil és az adottságok révén lehetőség van arra, hogy két féléves időtartamban indítsuk a lovas alapismeretek című kurzust.
Gyógypedagógus-képzésünk további egyedisége a SINOSZ által támogatott jelnyelvi képzés nappali munkarendbe illesztése, a jelnyelv című kurzus, mely hat féléves képzés keretében biztosít magas szintű ismereteket a jelelés világába.
Az oktatás mellett szakmai arculatunkhoz tartozik az egészségüggyel való kapcsolat. Leendő gyógypedagógusaink gyakorlati és önkéntes munka keretében kapcsolódnak be a Kaposi Mór Oktató Kórház Pszichiátriai és Addiktológiai Centrum, Csecsemő- és gyermekgyógyászati Mátrix Osztály, Gyermekpulmonológiai Osztály – Mosdós munkájába.
Fontos, hogy hallgatóink a szociális ellátó rendszer és a civil szféra speciális szükségletű emberekkel foglalkozó intézményeinek munkájába is betekintést nyerjenek. E területen együttműködő partnereink: a Gyöngyfa Napköziotthon Kaposvár; a Napkerék Egyesület, a Napsugár Rehabilitációs és Habilitációs Központ és a Vadvirág Alapítvány.
A Kaposvári Egyetem Pannon Lovasakadémia és a Gyógypedagógia Intézet együttműködésével indított „lovas alapismeretek” című kurzus segíti azon gyógypedagógus hallgatókat, akik e területre mélyebb betekintést kívánnak nyerni. A kurzus felkészíti őket a Magyar Lovasterápia Szövetség által indított lovasterápiás képzés felvételi vizsgájára.
A lovas alapismeretek című kurzust hallgatóink számára a második év második félévétől hirdetjük meg, két féléven keresztül. (A tantárgy teljesítéséhez alapszintű lovastudás szükséges.)
A lovas alapismeretek I. kurzus végén a vizsgakövetelmény a három alapjármódban önállóan, elosztásban lovagolni.
A lovas alapismeretek II. kurzust azok a hallgatók vehetik fel, akik a lovas alapismeretek I-et sikeresen teljesítették. A tantárgy vizsgakövetelménye a három alapjármódban elosztásban való lovaglás, illetve ügetésben, vágtában való cavaletti munka.
Azon hallgatók, akik a záróvizsgán a Magyar Lovasterápia Szövetség részéről delegált vizsgabiztos jelenlétében jó vagy jeles érdemjeggyel zárnak, felvételt nyerhetnek a fóti lovasterápiás képzésre.
Képzési formák
A képzési formáink és költségeik:
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.